Spawanie aluminium

Usługi spawania aluminium realizowane przez FAREM POLAND nieznacznie różni się od metod łączenia innych metali. Wykorzystuje nagrzewanie używając jednocześnie spoiwa lub pomijając ten element. W przeciwieństwie do większości metali, spawanie aluminium wymaga zastosowania prądu przemiennego AC; to różnica w porównaniu do pozostałych elementów, które wymagają użycia prądu stałego DC. 

Ze względu na specyfikę aluminium jako materiału do obróbki – ma ono niską temperaturę topnienia na poziomie 660 stopni Celsjusza – spawanie jest uznawane za proces wymagający szczególnej wiedzy, doświadczenia oraz odpowiedniego sztabu mechanicznego. Wynika to z dużej plastyczności materiału poddanego temperaturze. Ze względu na wysokie oczekiwania do produktu ostatecznego pod kątem precyzji i trwałości, spawanie aluminium powinno być realizowane przez wyspecjalizowany zakład.

W te założenia wpisuje się FAREM POLAND – zakład spawalniczy zapewniający wszechstronne usługi również z innych branż technicznych: od ślusarstwa po konserwację urządzeń i wsparcie w zakresie uruchomienia i wdrożeń.

Spawanie aluminium Śląsk i Małopolska

Kompleksowość usługi spawania

Spawanie aluminium - metody łączenia

Proces spawania aluminium na Śląskuopiera się na dwóch typach usług: łączenia migomatem oraz TIG. Wybór odpowiedniego wariantu musi być uwarunkowany czynnikami indywidualnymi takimi jak:

  • grubość materiału z aluminium, który poddany jest obróbce
  • doświadczenie operatora – szczególnie w przypadku dużych elementów
  • właściwe zaplecze techniczne do spawania aluminium.

W przypadku spawania aluminium ze stalą migomatem – nazwa pochodzi od skrótu MIG, czyli Metal Inert Gas – stosowana jest w przypadku produktów o grubości większej niż 1 mm, choć nowe technologie zapewniają również wykorzystanie migomatu w przypadku cieńszych walorów. Spoiwo łączące elementy zapewniane jest przy użyciu uchwytu elektrodowego.

Alternatywą jest spawanie aluminium TIG, którą uznaje się za optymalną w przypadku cienkich arkuszy aluminium. Spawanie Tugsten Metal Gas wykorzystuje możliwości elektrody z wolframu o bardzo wysokiej temperaturze topnienia. Stopniowe zwiększanie jej właściwości sprzyja stabilizacji podczas spawania.

Należy zwrócić uwagę na właściwe przygotowanie aluminium do spawania. Dotyczy to m.in. usunięcia tlenków z powierzchni obrabianego metalu. Stworzona w ten sposób powłoka zwiększa znacząco temperaturę topnienia produktu – w efekcie prawidłowe i skuteczne spawanie aluminium wymaga zastosowania odpowiednich środków chemicznych oczyszczających zaległości na materiale. W efekcie, do spawania aluminium w Krakowie, Katowicach i nie tylko należy podejść w sposób kompleksowy – uwzględniając m.in. specyfikę obrabianego materiału.

FAREM POLAND, zapewniając spawanie aluminium na Śląsku, każdą realizację traktuje indywidualnie – zwracając szczególną uwagę m.in. na stan aluminium, jego jakość, oczekiwania odbiorcy oraz potrzeby w zakresie oczyszczenia. 

Spawanie aluminium Bielsko

Masz pytania dotyczące obróbki metali, terminów realizacji usług lub nietypowego zlecenia?

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy dla Ciebie!

Usługi spawania aluminium na Śląsku

FAREM POLAND, marka od lat zapewniająca zróżnicowane usługi mechaniczne i techniczne na Śląsku oferuje spawanie aluminium z szybkim czasem realizacji zleceń. Zakres działania to cały region; spawanie aluminium obejmuje Bielsko-Białą, Tychy oraz inne miasta regionu śląskiego. Wybierając spawanie aluminium w FAREM POLAND, możesz liczyć na:
  • atrakcyjny cennik usług; ceny spawania należą do bardzo konkurencyjnych
  • szybką realizację zleceń
  • dbałość o detale i wysoką jakość ostatecznego produktu
  • wykorzystanie nowoczesnego sprzętu oraz bogatego doświadczenia specjalistów
Wieloletnia praktyka w realizacji wszystkich zadań dla firm produkcyjnych, przemysłowych oraz z innych sektorów sprawia, że FAREM POLAND to optymalny wybór w kontekście spawania.

Spawanie mobilne i stacjonarne

Szczególnie docenianą opcją dla klientów FAREM POLAND jest spawanie na Śląsku w oparciu o dwa rozwiązania. 

Pierwsze to realizacja zadań w siedzibie FAREM POLAND w Bielsko-Białej. Nasze rozbudowane zaplecze techniczne jest w pełni do dyspozycji – po ustaleniu terminu usługi możesz dostarczyć produkty bezpośrednio do FAREM POLAND lub zlecić nam ich odbiór oraz pełną obsługę zlecenia w naszych warsztatach. To doskonałe rozwiązanie dla podmiotów, które z różnych przyczyn nie mogą – np. dla utrzymania ciągu produkcyjnego – wykonać określonych prac na miejscu. 

Druga opcja to spawanie mobilne. Zdając sobie sprawę z tego, że wiele elementów to stała zabudowa, której transport bywa problematyczny, FAREM POLAND zapewnia spawanie w miejscu wskazanym przez klienta. Zróżnicowany sprzęt techniczny oraz dbałość o zasady BHP sprawiają, że usługi pod dowolnym adresem charakteryzują się niezaprzeczalną jakością ostatecznych efektów. W ten sposób firmy zamawiające spawanie w FAREM POLAND mogą liczyć na szybką realizację zlecenia oraz minimalizację prac logistycznych np. związanych z transportem czy demontażem elementów podlegających spawaniu. 

Niezależnie od tego, którą opcję wybierzesz – spawanie na Śląsku w siedzibie FAREM POLAND czy pod adresem własnego zakładu czy nieruchomości – końcowy produkt będzie równie satysfakcjonujący. 

Skontaktuj się z działem handlowym FAREM POLAND, by poznać szczegółową ofertę oraz warunki i ceny spawania aluminium.